Domácnosti - Solárne panely

Domácnosti

Ponuka pre domácnosti

title

Pre majiteľov rodinných domov máme viacero výhodných ponúk. Vďaka Right Solar bude vaša domácnosť zelenšia a elektrina lacnejšia.

Solárne panely na splátky

title

Aj napriek nesporným finančným výhodám, ktoré so sebou solárne panely prinášajú, si uvedomujeme, že počiatočná investícia môže byť pre mnohých zákazníkov príliš vysoká. Preto domácnostiam ponúkame riešenie formou panelov na prenájom. Solárne panely si kúpite na lízing s výhodným financovaním na 10 rokov, so servisom zdarma. Počas tejto doby si ich sami prefinancujete z ušetrenej elektrickej energie a po 10 rokoch sú vaše.

Názorná kalkulácia:

title

Počas tejto doby si ich sami prefinancujete z ušetrenej elektrickej energie a po 10 rokoch sú vaše.

Pri spotrebe 5KW tak viete ročne ušetriť až do 600 eur.


Chcete zistiť detaily a vypočítať úsporu presne pre Vás?


Vyplňte náš kontaktný formulár a ozveme sa Vám.

20 rokov o 20% lacnejšia elektrina

title

Dlhodobá spolupráca s Right Solar sa vám oplatí. Našim zákazníkom ponúkame flexibilné riešenie vo forme 20% zľavy na elektrickú energiu na 20 rokov, s inštaláciou solárnych panelov zdarma. Vyriešime za vás administratívnu záťaž spojenú so zavedením fotovoltaických panelov do domácnosti, Všetko vybavíme za vás, tj. administratívu spojenú s inštaláciou fotovoltaických panelov, ich inštaláciu, servis aj predaj vyrobenej energie. Vďaka fotovoltaickým systémom sa natrvalo oslobodíte od neustále rastúcich cien za elektrickú energiu. Solárne systémy zafixujú cenu za elektrinu a maximum svojho výkonu dosahujú počas dňa, kedy je dopyt, a teda aj cena za energiu najvyššia. Vaše náklady na elektrickú energiu sa znížia až o 20%. K tomu vám poskytneme servis a záruku počas celej doby používania, tj. na minimálne 20 rokov.

Podmienky spolupráce a časový harmonogram dodávky

title
  • Vlastník budovy - Objednávateľ, umožní Dodávateľovi – RIGHT POWER vybudovať̌ na streche fotovoltaickú elektráreň̌ (ďalej len „FVE“) slúžiacu na výrobu elektriny
  • Počas Celého Obdobia t.j. 20 rokov platí Objednávateľ za elektrinu vyrobenú z FVE rovnakú cenu, ako by platil za elektrinu odobranú zo siete, so zľavou 20% z celkovej ceny
  • Cena elektriny sa posudzuje ako cena silovej elektriny a distribučných poplatkov, mimo Tarifu za Systémové služby „TSS“ vo výške 6.2121 EUR/MWh a spotrebnú daň z elektriny 1,32 EUR. V prípade ak by bol Odberateľovi naúčtovaný tzv. G-Komponent za výrobu elektriny z Lokálneho zdroja, v tom prípade bude táto položka zohľadnená aj vo fakturácii.
  • Časový harmonogram – dodávka a inštalácia je 10 týždňov od podpisu zmluvy, táto doba sa však môže predĺžiť o vydanie kladného statického posudku a kladného stanoviska regionálneho distribútora na pripojenie do distribučnej sústavy formou „Lokálneho zdroja“ a poveternostných podmienok
  • Dodávateľ poskytuje záruku na celé dielo a všetky komponenty počas celej doby prevádzky, t.j. 20 rokov
shape
img

Chcete sa dozvedieť viac o solárnom systéme alebo cenovej ponuke?

title

Naši odborníci na fotovoltaiku vám radi poskytnú podrobné rady a cenník.

shape

Benefity solárnej energie pre domácnosti

title

V súčasnosti sa k solárnej energii, ktorá predstavuje výrobu energie z obnoviteľných zdrojov, prikláňa stále viac ľudí. Veľa ľudí si zároveň uvedomuje, že solárne panely zvýšia nielen efektívnosť domácnosti, ale aj cenu nehnuteľnosti. Kombinácia ekonomických a environmentálnych výhod solárnej energetiky je pre mnohých neodolateľná.

Odolnosť voči nárastu cien za energiu

Za posledné 2 roky vzrástla cena silovej elektriny o viac než 70 %, pričom ceny distribúcie majú tiež tendenciu rásť. Jednou z najvýraznejších výhod solárnych panelov v domácnosti je ich schopnosť zafixovať cenu za energie. Investovaním do solárneho systému vás zvyšovanie cien neovplyvní, pretože nebudete závislí iba na dodávke energie z rozvodnej siete.

Zvýšenie hodnoty majetku

Domy s nainštalovanými solárnymi panelmi majú vo všeobecnosti vyššiu hodnotu a predávajú sa rýchlejšie ako domy bez fotovoltaiky. S informovanosťou ľudí o výhodách solárnej energetiky stúpa aj dopyt po nehnuteľnostiach so solárnymi panelmi.

Ochrana životného prostredia

Solárne panely redukujú uhlíkovú stopu, ktorú po sebe v prírode zanecháte. Štandardný rezidentný systém solárnych panelov ročne eliminuje emisie uhlíka približne o 3 až 4 tony, čo je ekvivalent výsadby viac ako 100 stromov ročne.

Solárne systémy sú mimoriadne odolné

Keďže solárne panely nemajú pohyblivé časti, sú prakticky nepoškoditeľné. Sú navrhnuté a testované tak, aby zvládali extrémne nepriaznivé počasie. Hovorí sa, že solárny panel je minimálne tak silný ako samotná strecha domu.

Základné podmienky spolupráce

title

• Vlastník budovy – Objednávateľ umožní Dodávateľovi – RIGHT POWER vybudovať na streche fotovoltaickú elektráreň (ďalej len „FVE“) slúžiacu na výrobu elektriny.

• Počas Obdobia 1 (zvyčajne 5 rokov) platí Objednávateľ za elektrinu vyrobenú z FVE rovnakú cenu, ako by platil za elektrinu odobranú zo siete, ale so zľavou 5 % z celkovej ceny.

• Počas Obdobia 2 (zvyčajne 15 – 20 rokov) platí Objednávateľ za elektrinu vyrobenú z FVE rovnakú cenu, ako by platil za elektrinu odobranú zo siete, pričom Dodávateľ platí 50 % z ceny vyrobenej elektriny ako nájomné za strechu.

Typový príklad návratnosti

• Celková výška investície – 9 800,- EUR bez DPH

• Priemerná ročná úspora – 1 404,- EUR bez DPH

• Jednorazový inštalačný poplatok, ktorý platí Objednávateľ/Zákazník – 980,- EUR bez DPH

• Návratnosť investície pre Vaše odberné miesto = <6 ROKOV

Spotreba areálu (objektu)100 MWh
Technické minimum (dni pracovného týždňa)9,80 kW
Technické minimum (počas víkendu)9,80 kW
Návrh inštalovaného výkonu9,80 kW
Počet panelov35
Čistá plocha panelov v m2122,50
Celková plocha FVE s medzi priestormi v m2148,75
Cena dodávky a montáže FVE bez DPH9 800,- EUR
Poplatok klienta 10 %980,- EUR
Objem vyrobenej elektriny v MWh/rok9,80
Cena vyrobenej elektriny na 1 MWh/EUR143,30,- EUR
Objem vyrobenej elektriny v EUR/rok1 404,- EUR
Obdobie 1 (v mesiacoch)60
Obdobie 2 (v mesiacoch)180
Objem vyrobenej elektriny v Eur v Období 17 021,- EUR
Objem vyrobenej elektriny v Eur v Období 221 065,- EUR
Nájomné vlastníkovi za strechu v Období 160,- EUR
Nájomné vlastníkovi za strechu v Období 210 532,- EUR
Zľava vlastníkovi z ceny elektriny v Období 1 v %5 %
Zľava vlastníkovi z ceny elektriny v Období 1 v EUR351,- EUR
Celkový benefit vlastníka za Obdobie 1 a 210 943,- EUR

Výpočet návratnosti investície

Úspora za 5 rokov – Obdobie 1411,- EUR
Ročný výnos v Období 2702,- EUR
Výnosy spolu za prvých 6 rokov1 113,- EUR
Inštalačný poplatok 10 %980,- EUR
Celkový benefit vlastníka za Obdobie 1 a 2<6 ROKOV
shape